Klubaften i Vandtårnet - også for nye løbere

Andre begivenheder

SM Sprint og Sjællandssprinten afd.3

HUSK TILMELDINGSFRIST DEN 13. MAJ.Indbydelse til SM SPRINT, søndag den 22. Maj 2022Arrangør: Køge OK i samarbejde med Køge Kommune.Klassifikation: SM Sprint, **** B stævne.Dato og tid: Søndag, den 22… Læs mere

Kom og prøv en nem eller sværere orienteringsbane - eller en teknikbane for medlemmer

❤️ LØB ELLER GÅ PÅ OPDAGELSE I SKOVEN ❤️Vi hjælper dig i gang med en passende bane. Ungerne får et orienteringspas med et klistermærke - og en medalje efter 6 ture.TILMELDING, hvis du ikke er medlem… Læs mere

Jubilæumsløb - Orienteringsløb og hygge for alle

NATUR, FAMILIETID OG MOTIONKom til Åbent Hus med orienteringsløb for alle aldre og masser af hygge!Orienteringsklubben Djurs fejrer 40 års jubilæum, og vi inviterer derfor til Åbent Hus, hvor alle… Læs mere

Orienteringsløb for børn og unge

Find vej med kort og kompas på kryds og tværs i vores bynære skove i Middelfart.Nye interesserede børn og unge er velkomne, og forældre må gerne være med.Desuden er børne- og ungdomsløbere fra andre… Læs mere

AMOK Metr-O Cup 2022 - Christianshavn (4. etape)

AMOK METRO CUP 2022 Velkommen til 4. etape af forårets festlige højdepunkt: AMOK Metr-O Cup 2022.Selv om du ikke har været med i de første 3 etaper, kan du godt nå at hoppe med på vognen. Vi… Læs mere
Dato
  • Onsdag 1. juni 2022
    19:00
Beskrivelse
Her i foråret afholder AMOK to klubaftenener, hvor vi mødes i klublokalet, snakker orienteringsløb og hygger - uden at løbe.

Dette er den 2. klubaften i rækken. (Bemærk det er en onsdag aften kl. 19.00)

Vi regner med, at mange nye løbere har deltaget i de fire AMOK Metr-O Cup-løb og derfor vil formand Rolf fortælle mere om Amager OK, for dem der ikke er medlem og som gerne vil vide mere.

Hvis der er stemning for det, kan vi også give lidt instruktion i kort-signaturer og signatur-forklaringer for dem der gerne vil lære mere om det basale i sporten.


MANGLER DU EN AMOK-TRØJE?
På klubaften vil det også være muligt at kigge på og købe vores O-Løbs tøj mm.


Der vil være lidt mundgodt (vådt og tørt).
Klubaften foregår i vores klublokale i Vandtårnet Oliefabriksvej 102 3.sal 2770 Kastrup og starter klokken 19:00

Tilmelding er ikke nødvendig, mød bare op hvis du har lyst til socialt samvær samt nyttig snak med andre O-nørder.

Vel mødt 😊

AMOK Hilsen

Rolf


TRANSPORT:
Bil / cykel: Parkering lige ved døren
Metro: Vestamager Station (800 m)

Sted

55.62260469565, 12.591539676348

Mødested
Oliefabriksvej 102, 3. sal. 2770 Kastrup