Åbent orienteringsløb i Storskoven - For alle!
Andre begivenheder
Hver søndag er der lidt træning med et teknikelement.
Der er instruktion klokken 10-11.
Se linket til flere oplysninger og til selvprint af kort, hvis du kommer tidligere eller senere.
Posterne… Læs mere
Den 3. marts løber vi i Fælledparken, så der skal løbes hurtigt over plænerne og i de omkringliggende kvarterer. Til gengæld kan man ikke fare helt vild.
BANER
- Kort: ca. 3,5 km
- Lang: ca. 5 km… Læs mere
Hver søndag er der lidt træning med et teknikelement.
Der er instruktion klokken 10-11.
Se linket til flere oplysninger og til selvprint af kort, hvis du kommer tidligere eller senere.
Posterne… Læs mere
DSR's O-sektion indbyder til orienteringsløb fra Gåsehuset, DSR’s hytte ved Ravnsholt Skov. Kom ud og nyd skoven, og få motioneret både hjerne og hjerte. https://dsr-o.dk/gaasehusloeb/
Løbstype:… Læs mere
Denne gang skal der løbes findes poster på Frederiksberg. Der er både udfordringer for erfarne og nye løbere. Er du ny, så giver vi en grundig instruktion.
.
STARTSTED
Plejecenter Lindehaven
Betty… Læs mere
Dato
- Start: Lørdag 2. april 2022 kl. 11:00 🎇
Slut: Fredag 8. april 2022 kl. 12:00 🏁
Beskrivelse
Åbent orienteringsløb i forårsskoven. Ses vi?
🟡 Alle er velkomne - også dig, som ikke har prøvet orienteringsløb før.
🟡 Hvornår: Posterne er i skoven fra lørdag d. 2/4 kl. 11.00 til fredag d. 8/4 kl. 12.00. Indenfor dette tidsrum, bestemmer du selv, hvornår du vil i skoven.
🟡 Parkering:
https://goo.gl/maps/cc3hYKTHT5GSgsQN6🟡 Pris for ikke-medlemmer: 30 kr (overføres til mobilepay nr. 67014).
Sted
56.113291086584, 10.217963649547
Mødested
Grumstolen, Grumstolsvej 48, 8270 Højbjerg