Nørreskoven, week-end træning
Andre begivenheder
Afmærkning fra rute 597 Tolstrupvej/ Tverstedvej
Start mellem 9.30 og 10.30
Hvis du vil være sikker på et kort, så tilmelding senest fredag 6. november kl. 16
Baner:
1 Lang bane svær 7,4 km
2… Læs mere
Denne uge skal vi løbe i Søndermarken.Udover muligheden for at møde et næsehorn, får du også chancen for at fare vild i en labyrint samt at vinde en bakkespurt.
BEMÆRK! Tidtagning med SI, så har du… Læs mere
I dag starter vi ved Naturcenter Amager, og banelæggerne har frit spil om vi skal ud i de flade naturområder, eller om vi skal finde poster i den sydlige del af Ørestaden. Som regel bliver det til en… Læs mere
START
Du kan starte mellem 17.30 og 18.30
Du skal være i mål kl. 19:30
HUSK PANDELAMPE
- Medbring pandelampe.
- Posterne er små skærme med reflekser eller blot reflekser.
BANER
Kort: ca 3,5 km… Læs mere
I denne uge skal vi løbe på Sydhavnstippen, hvor der er et utal af små, kringlede stier samt en masse krat, lidt får og et par alpakaer.
AMOKs træningsløb er altid åbne for begyndere. Vi giver en… Læs mere
Dato
- Start: Lørdag 27. november 2021 kl. 07:00 🎇
Slut: Søndag 28. november 2021 kl. 19:00 🏁
Beskrivelse
Træningsløb, åbent for alle
Mulighed for fremmøde søndag 28/11 kl. 10-10.30, derudover selvtræning lørdag kl. 8 - søndag indtil det er mørkt.
Kortfiler nedenfor.
Der er mulighed for at løbe de svære baner på kort uden stier, hvis du vil træne kurver. Du kan f.eks.printe de svære baner, så du har hver sin version på for- og bagside. Så er der hjælp, hvis kurveorienteringen driller.
Medlemmer af Farum og Allerød gratis, andre 25,- på Mobile Pay 8681YT
Vedhæft evt. print-selv-kort
Mødested
Grillpladsen ved Frederiksborgvej midt i skoven