Orienteringsløb i Staurby Skov
Andre begivenheder
Den 3. marts løber vi i Fælledparken, så der skal løbes hurtigt over plænerne og i de omkringliggende kvarterer. Til gengæld kan man ikke fare helt vild.
BANER
- Kort: ca. 3,5 km
- Lang: ca. 5 km… Læs mere
Hver søndag er der lidt træning med et teknikelement.
Der er instruktion klokken 10-11.
Se linket til flere oplysninger og til selvprint af kort, hvis du kommer tidligere eller senere.
Posterne… Læs mere
DSR's O-sektion indbyder til orienteringsløb fra Gåsehuset, DSR’s hytte ved Ravnsholt Skov. Kom ud og nyd skoven, og få motioneret både hjerne og hjerte. https://dsr-o.dk/gaasehusloeb/
Løbstype:… Læs mere
Denne gang skal der løbes findes poster på Frederiksberg. Der er både udfordringer for erfarne og nye løbere. Er du ny, så giver vi en grundig instruktion.
.
STARTSTED
Plejecenter Lindehaven
Betty… Læs mere
Nysgerrig på orienteringsløb?
Nu har du igen chancen.
Vi har baner i tre sværhedsgrader: let (langs stier og veje), mellemsvær (lidt inde i skoven) og svær orientering (på tværs af stier og… Læs mere
Dato
- Søndag 29. august 2021
10:00 - 16:00
Beskrivelse
OK Melfar arrangerer følgeløb til DM-mellem, få lidt ekstra o-løb i en dejlig sommer-weekend, se mere på løbets side her:
http://www.ok-melfar.dk/.../staurbyskov-d-29-august-2021Det er også via dette link du kan se hvordan du tilmelder dig, hvis du ikke er medlem af en orienteringsklub.
Sted
55.519235879481, 9.76967688152