Prøv orienteringsløb i Vejle Nørreskov
Andre begivenheder
Til denne uges træningsløb starter vi ved Karens Minde Kulturhus og det har ofte betydet, at vi skulle ud på Sydhavnstippen eller i Valbyparken for at finde posterne. Men denne gang udnytter vi i… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
Uha hvor Herlufsholm Orienteringsklub glæder sig til at invitere 1-3 division til div.match i Klinteskoven midt i et af UNESCO's verdensarvområder.
Glæd dig til en af Danmarks smukkest beliggende… Læs mere
I denne uge løber vi i Pinseskoven, hvor det er ved at være et stykke tid siden vi har løbet. Skoven er som hovedregel ret åben med en stor del selvsåede birketræer i et helt, helt flat landskab. I… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
Dato
- Onsdag 9. juni 2021
17:30 - 18:00
Beskrivelse
Mød op mellem klokken 17.30 og 18 og prøv orienteringsløb. Du kan løbe alene eller sammen med familien - du låner kompas og får hjælp og vejledning før du løber. Der er baner for alle, så kom glad.
Mødested ved Vejle Atletikstadion.
Mødested
Vejle Atletikstadion, Helligkildevej 2, 7100 Vejle, Danmark