Ungdomstræning i Sønderskoven V
Andre begivenheder
I denne uge starter vi ved Amagerhallen og jagter poster i Travbaneparken og Tårnbyparken. Løbet er som altid åbent for alle - også begyndere.
Denne uges løb er en del af Tårnby Kommunes… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
I denne uge forsøger vi at finde poster i Sundbyvester - med udgangspunkt på Sundbyvester Sportsplads. Vi får at se, hvor banelæggerne har valgt at gemme dem - men ofte skal vi en tur forbi de… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
Kom ud og oplev efterårsskoven med kort, kompas og frisk luft.
DSR's O-sektion inviterer til en hyggelig og udfordrende orienteringsdag i Ravnsholt Skov. Uanset om du er erfaren orienteringsløber,… Læs mere
Dato
- Tirsdag 9. marts 2021
17:45 - 19:00
Beskrivelse
Mødested: Parkeringplads på Horsensvej:
https://goo.gl/maps/rxfs3yTySqewwJM98Husk pandelampe og kompas.
Vi må kun være 25 personer forsamlet, så har du forældre med, så sæt dem af et andet sted lige i nærheden. Eller send over til seniortræning, som begynder samme aften og mødes i den modsatte ende af P-pladsen. Husk passende afstand, 2 meter til nærmeste klubkammerat.
Vi ses!
Sted
56.114487238269, 9.5667695375517