Ungdommen begynder fredagstræningen - alle i klubben er velkomne!
Andre begivenheder
Skovtrolde træning for Allerød Orienteringsklubs 5-8 årige børn. Vi skal hoppe over grøfter, lære orienteringskortets symboler og udforske skoven.Forældre/bedsteforældre og søskende er velkomne til… Læs mere
På onsdag 17/9 har vi Ungdoms- og voksentræning i Fuglsang Skov, mødested ved P-pladsen i Fuglsang ved Rideskolen. Mødetid kl. 17.30.
Velkommen til FynbokarrusellenKarrusellen er orienteringsløb på Fyn for ungdomsløbere. Der vil ialt være 4 konkurrencer fordelt med 2 i foråret og 2 i efteråret. Dette er sidste løb hvor vi skal have… Læs mere
Kom og prøv orienteringsløb i Munkholm Skov, hvor du sammen med andre vil få kyndig vejledning i at finde rundt i skoven.Hver 2. torsdag er det teknisk træning i Munkholm Skov og hver 2. torsdag… Læs mere
Klubtræning for alle: lette, mellemsvære og svære banerI denne uge anvender vi OTØ-baner (T205).
Dato
- Fredag 31. marts 2023
17:00 - 18:30
Beskrivelse
Ungdomstræningen i OK Sorø flytter traditionen tro til fredage i sommerhalvåret.
Kom og vær med i årets første fredagstræning - alle i klubben er velkomne til at komme forbi og løbe et par baner. Det er som altid en fantastisk måde at begynde en weekend.
Overvejer du om orienteringsløb er noget for dig, så er du meget velkommen til at kigge forbi. Du får kyndig vejledning i orienteringsløb.
Vi mødes i klubhuset på Skolevej på Frederiksberg i Sorø.
Mødested
Skolevej, 4180 Frederiksberg (Sorø), Danmark