Kom og prøv orienteringsløb

Andre begivenheder

Divisionsmatch og åbne baner

Divisionsmatch op-/nedrykning 1-3 division ØST.Mulighed for åbne baner.Se mere på https://info.fiforientering.dk/arrangementer/2022-09-25-divisionsmatch/

Søndagstræning i Kalkgraven + Firemile skov

Klubtræning for Køge OKKom "op på dupperne" til divisionsløbet.Baner:Lang svær 5,0 km.Kort svær 3,7 km.Let: 2,5 km.

På opdagelse i skoven med kort og orienteringsposter - Find Vej Dage

❤️ KOM OG VÆR MED - TAG PÅ OPDAGELSE I SKOVEN ❤️Frisk luft og motion - og orienteringspas og klistermærke til ungerneTILMELDING, hvis du ikke er medlem: https://ezme.io/c/xCO/kbUdBEGYNDERBANERVi har… Læs mere

Åbent orienteringsløb på faste poster - Alle er velkomne

Orienteringsklubben Pan tilbyder åbne orienteringsløb på faste poster. Der er baner i forskellige længder og sværhedsgrader, og man bestemmer selv, hvornår man løber.🌳 Alle er velkomne - også dig,… Læs mere

STYRKE, STABILITETSTRÆNING OG FLOORBALL, alle er velkomne

Klubbens super effektive og sjove styrketræning med garanti for højt humørKom frisk til Styrke, stabilitetstræning og floorballVi kører med to hold for dem der ikke vil spille FloorballHusk god… Læs mere
Dato
  • Onsdag 10. august 2022
    17:00 - 18:00
Beskrivelse
Efter en god sommerferie med et veloverstået VM-arrangement i Trekantsområdet, er vi igen klar til at starte træningen op.

Alle er velkomne, og kendskab til orienteringsløb er ikke et krav. Det skal vi nok hjælpe med. Så skulle du/I være interesseret i at høre mere om, samt prøve orienteringsløb med en kort tur i skoven, så mød op til vores begynder/ungdoms træning, onsdag d. 10. August. mellem 17:00 - 18:00 ved vores klubhus, Hannerup Engvej 1C

Pris: gratis

Tilmelding er ikke nødvendig; man kan bare møde op.
Vi vil gerne opfordre til, at man skriver en kommentar, hvis man tænker at deltage. Det er dog ikke noget krav. Men det kan give os en ide om, hvor mange der kunne være interreseret.
Sted

55.55324, 9.72357

Mødested
Orienteringsklubben FROS Hannerup Engvej 1C, 7000 Fredericia