Klubmøde: Ideer og ønsker til kommende træningsaktiviteter

Andre begivenheder

SM Sprint og Sjællandssprinten afd.3

HUSK TILMELDINGSFRIST DEN 13. MAJ.Indbydelse til SM SPRINT, søndag den 22. Maj 2022Arrangør: Køge OK i samarbejde med Køge Kommune.Klassifikation: SM Sprint, **** B stævne.Dato og tid: Søndag, den 22… Læs mere

Kom og prøv en nem eller sværere orienteringsbane - eller en teknikbane for medlemmer

❤️ LØB ELLER GÅ PÅ OPDAGELSE I SKOVEN ❤️Vi hjælper dig i gang med en passende bane. Ungerne får et orienteringspas med et klistermærke - og en medalje efter 6 ture.TILMELDING, hvis du ikke er medlem… Læs mere

Jubilæumsløb - Orienteringsløb og hygge for alle

NATUR, FAMILIETID OG MOTIONKom til Åbent Hus med orienteringsløb for alle aldre og masser af hygge!Orienteringsklubben Djurs fejrer 40 års jubilæum, og vi inviterer derfor til Åbent Hus, hvor alle… Læs mere

Orienteringsløb for børn og unge

Find vej med kort og kompas på kryds og tværs i vores bynære skove i Middelfart.Nye interesserede børn og unge er velkomne, og forældre må gerne være med.Desuden er børne- og ungdomsløbere fra andre… Læs mere

AMOK Metr-O Cup 2022 - Christianshavn (4. etape)

AMOK METRO CUP 2022 Velkommen til 4. etape af forårets festlige højdepunkt: AMOK Metr-O Cup 2022.Selv om du ikke har været med i de første 3 etaper, kan du godt nå at hoppe med på vognen. Vi… Læs mere
Dato
  • Mandag 30. maj 2022
    19:00 - 21:00
Beskrivelse
Hvordan skal vi indrette vores klubtræning fremover❓
Hank op i dine ideer og ønsker og kom med på mødet.

Tanker, der kunne komme i spil:
▪️ Baner med skærme i Store Hareskov
▪️ Tekniktræning
▪️ Temabaner for børnefamilier i Bøndernes Hegn
▪️ Træning i andre skove
▪️ Træning i byområder
▪️ Rekrutterende aktiviteter for nye målgrupper
▪️ ...

FOR ALLE MEDLEMMER
Kom og vær med til at udvikle træningen og klubben. Alt bliver i sidste ende afhængig af tovholdere, interesser og prioriteringer, men sammen kan vi meget. 🙂

IKKE MEDLEM ENDNU
Det kan du hurtigt blive her:
www.ok73.dk/klubben/bliv-medlem

Vel mødt❗️
Træning og rekrutteringsudvalget
www.ok73.dk/organisering/træning-og-rekruttering
Sted

55.766247931582, 12.472157395339

Mødested
Klubhuset - Bagsværdvej 144A, 2800 Kongens Lyngby