Fyns 5-dages. 2. etape i Kohave
Andre begivenheder
I weekenden d. 12-13. september 2026 indbydes til DM Stafet og DM Lang i Gribskov (Søskoven)
FIF Hillerød Orientering inviterer til en weekend med DM Stafet og DM Lang nord for Hillerød i Søskoven… Læs mere
I weekenden d. 12-13. september 2026 indbydes til DM Stafet og DM Lang i Gribskov (Søskoven)
FIF Hillerød Orientering inviterer til en weekend med DM Stafet og DM Lang nord for Hillerød i Søskoven… Læs mere
Vi løber i området omkring John Winters plads bag Frederiksberg Rådhus – med afstikkere til CBS i Den grønne kile.
Pladsen forventes at være levende med jer orienteringsløbere, tangodansere og andre… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
Start og mål er på P-pladsen til "Den Tilsandede Kirke". Der er afmærkning fra Frederikshavnsvej (syd for Skagen) ad Flagbakkevej.
Bane 1 SVÆR, 6,5 km
Bane 2 SVÆR, 4,9 km
Bane 3 SVÆR, 3,6 km… Læs mere
Dato
- Torsdag 19. maj 2022
17:30 - 20:00
Beskrivelse
Odense Orienteringsklub indbyder til Fyns 5-Dages. Løbet er et etapeløb over 5 dage, hvor der løbes i Odense’s nærskove og grønne områder. Vi ser frem til at byde jer velkommen til nogle dejlige sommeraftener med mulighed for konkurrence i orienteringsløb, såvel som hyggeligt samvær om vores sport.
Odense Orienteringsklub er interesseret i at vise orienteringssporten frem og løbet er derfor åben for alle interesserede. Samløb er derfor også tilladt.
Læs mere om løbet og hvordan du tilmelder dig på
https://odense-ok.dk/fyns-5-dages-2022/
Sted
55.378549396494, 10.477302826555
Mødested
Kohave. P-plads på Grevenlundsvej