Tirsdagstræning, Åben træning Vinterferie special. Hornbæk Plantage, P plads
Andre begivenheder
Afmærkning fra rute 597 Tolstrupvej/ Tverstedvej
Start mellem 9.30 og 10.30
Hvis du vil være sikker på et kort, så tilmelding senest fredag 6. november kl. 16
Baner:
1 Lang bane svær 7,4 km
2… Læs mere
Denne uge skal vi løbe i Søndermarken.Udover muligheden for at møde et næsehorn, får du også chancen for at fare vild i en labyrint samt at vinde en bakkespurt.
BEMÆRK! Tidtagning med SI, så har du… Læs mere
I dag starter vi ved Naturcenter Amager, og banelæggerne har frit spil om vi skal ud i de flade naturområder, eller om vi skal finde poster i den sydlige del af Ørestaden. Som regel bliver det til en… Læs mere
START
Du kan starte mellem 17.30 og 18.30
Du skal være i mål kl. 19:30
HUSK PANDELAMPE
- Medbring pandelampe.
- Posterne er små skærme med reflekser eller blot reflekser.
BANER
Kort: ca 3,5 km… Læs mere
I denne uge skal vi løbe på Sydhavnstippen, hvor der er et utal af små, kringlede stier samt en masse krat, lidt får og et par alpakaer.
AMOKs træningsløb er altid åbne for begyndere. Vi giver en… Læs mere
Dato
- Tirsdag 15. februar 2022
17:30 - 19:00
Beskrivelse
Alle er velkomne til at møde op, også selv om man er ny i sporten. Der er som altid baner i forskellige sværhedsgrader og længde.
Husk pandelampe, klubben har også lamper du kan låne
Kompasudfordring + alm. Baner Se mere her:
https://tbuorientering.dk/2020/12/21/kompasudfordring/ Arrangør: THOK Ansvarlig: Tim Postindsamling: Kom frisk til THOK træning😃💪🏃♀️🏃♂️ HUSK fortsat God afstand og sprit hænder før og efter løb
Sted
56.081166544879, 12.534130324073
Mødested
Nordre Strandvej, Hornbæk p