Påskeløb på Læsø 2021 - Etape 0 - Prøveløb i Byrum
Andre begivenheder
Til denne uges træningsløb starter vi ved Karens Minde Kulturhus og det har ofte betydet, at vi skulle ud på Sydhavnstippen eller i Valbyparken for at finde posterne. Men denne gang udnytter vi i… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
Uha hvor Herlufsholm Orienteringsklub glæder sig til at invitere 1-3 division til div.match i Klinteskoven midt i et af UNESCO's verdensarvområder.
Glæd dig til en af Danmarks smukkest beliggende… Læs mere
I denne uge løber vi i Pinseskoven, hvor det er ved at være et stykke tid siden vi har løbet. Skoven er som hovedregel ret åben med en stor del selvsåede birketræer i et helt, helt flat landskab. I… Læs mere
Svære baner ca. 4 og 6 km.
Mellemsvær ca. 4 km
Let bane ca. 3 km.
De to svære baner fås med varierende teknikelement.
Gratis for medlemmer af Allerød, Ballerup, Farum og OK-73. Øvrige betaler 25… Læs mere
Dato
- Start: Mandag 29. marts 2021 kl. 09:00 🎇
Slut: Torsdag 1. april 2021 kl. 15:00 🏁
Beskrivelse
Rutinerede kræfter fra Viborg OK & Strandgaarden Badehotel har taget en hurtig beslutning - vi banker et godt corona sikkert "selvbetjenings" orienteringsløb op på rekordtid. Vi tilbyder et "selvbetjeningsløb" med 3 tællende etaper. To etaper i det bedste af Læsø Klitplantage og et "mellemdistance" løb i byområdet omkring den hyggelige landsby Vesterø Havn.
Prøveløb i Byrum (før Påskeløb på Læsø) fra 29. marts.
Følg løbet på Facebook: https://www.facebook.com/events/1139152439867186
Du finder yderligere oplysninger på stævnet hjemmeside: https://hotel-strandgaarden.dk/orientering/
Tilmeldingslink for medlemmer