AMOK Generalforsamling 2023

Andre begivenheder

Danish Spring 2023 - long

Join the international competition in Denmark, North Zealand - Tisvilde Hegn. Three World Ranking Events in three days - Sprint, Middle and Long distances. Enjoyable orienteering for everyone in a… Læs mere

AMOK og RIOK inviterer til lørdags-orientering i DR-Byen - åbent for alle

Denne uge tilbyder AMOK og RIOK en ekstra lørdags-træning med start i DR-Byen og baner der sikkert slynger sig rundt på Amager Fælled, Bryggen eller Københavns Universitet. Løbet arrangeres også for… Læs mere

Frisk luft + motion + hygge = orienteringsløb

Kom til orienteringsløb lørdag 25/3-23 kl. 10.00 med start fra vores klubhus.Alle er velkomne og alle kan være med. Der er let og mellemsvær bane 🙂Har I ikke prøvet det før - så får I en kort… Læs mere

Træningsløb, åbent for alle

Velkommen til træningsløb i Nim Skov.Mødestedet er bag Nim Skole, Møllegade 20 Nim, 8740 Brædstrup ogder er afmærkning med hvid/orange skærm fra krydset Horsensvej (hovedvej 52) / Præstevænget, ved… Læs mere

Åben orienteringstræning. (Deltag gratis) Vælg mellem lette, mellem eller svære baner. Løb 3-7 km.

Nysgerrig på orienteringsløb?🌲🏃‍♂️💨🌲🌲Nu har du igen chancen.Denne gang løber vi i Søgård Skov.OK Syd afholder hver lørdag åben træningsløb hvor alle interesserede kan deltage ganske gratis.Der kræves… Læs mere
Dato
  • Tirsdag 21. marts 2023
    19:00
Beskrivelse
Bestyrelsen indkalder hermed til AMOK's årlige generalforsamling i klublokalerne i Vandtårnet.

Forslag som ønskes behandlet på den ordinære generalforsamling, skal være indsendt skriftligt til bestyrelsen senest 4 uger før generalforsamlingens afholdelse.


DAGSORDEN
1. Valg af dirigent og referent.
2. Bestyrelsens beretning for det forløbne år.
4. Forelæggelse af det reviderede regnskab for det forløbne år til godkendelse.
5. Forelæggelse af bestyrelsens budgetforslag for de kommende år til orientering.
6. Fastsættelse af kontingent. (Bestyrelsen foreslår uændret kontingent)
7. Behandling af indkomne forslag:
8. Valg af Økonomi ansvarlig.
9. Valg af øvrige bestyrelsesmedlemmer
10. Valg af 2 suppleanter til bestyrelsen
11. Valg af revisor og revisorsuppleant
12. Eventuelt
Slut på den officielle Generalforsamling.

Dagsorden overgår herefter til Udvalgene.

Du finder klubbens vedtægter her:
https://amagerok.dk/vedtaegter/

Du finder bestyrelsesreferaterne her:
https://amagerok.dk/bestyrelsen/

Sted

55.622595385618, 12.591530882076

Mødested
AMOKs klublokaler, Vandtårnet, Oliefabriksvej 102, 3. sal.