Familieorientering med aktivitet

Andre begivenheder

Orienteringstræning for børn og unge (indendørstræning)

Vintertræning:Træningerne fra uge 43 og frem til foråret foregår indendørs i en gymnastiksal i Middelfart. Nærmere info kommer snart.---Fra marts 2022:Vi træner hver mandag fra 17-18.30 i forskellige… Læs mere

Halloween-løb

Fællestræning for ungdom og voksen. Vi mødes i klubhuset, hvor der er arrangeret uhyggeligt Halloween-løb. Efter løbet er der mulighed for et bad, hvorefter vi spiser sammen. Der er… Læs mere

Natorienteringsløb - kom og tjek dit udstyr

Kom for at teste dit natløbsgrej. Vi skal snart løbe natcup og DM nat. Men er udstyret i orden efter en lang corona-nat-pause? BANER To baner på 4 og 6 km. MØDESTED: P-pladsen på Frederiksborgvej… Læs mere

Höst-Open Bysprint på Christiansø

Sprint Christiansø Igen i år arrangerer Politiets Idrætsforening København en bysprint i forbindelse med Höst-Open og giver derved mulighed for at deltage i hele 3 løb i en forlænget weekend.… Læs mere

Nørreskoven, week-end træning

Let, mellemsvær og 2 svære baner Printede kort lørdag den 30/10 kl. 13.00-13.30 Selvprint lørdag 30/10 kl. 8.00 til onsdag ved solnedgang. Kortfiler er klar til selvprint længere nede på siden… Læs mere
Dato
  • Søndag 17. oktober 2021
    10:00 - 12:00
Beskrivelse
Tag familien med på postjagt/skattejagt i skoven.
Orienteringsløb er en aktivitet som hele familien kan deltage i enten sammen eller hver for sig. Efter postjagten i skoven vil der være en lille aktivitet/leg der har relation til Orienteringsløb, i området omkring klubhuset. Efter strabadserne serverer vi en lille forfriskning.
Mødestedet er ved klubbens lokaler på Ulvedalsvej 46, Havredal. Der vil være opsat afmærkning der hvor man skal køre ind.
Se mere på klubbens hjemmeside https://karupok.dk/?p=1793
Sted

56.31191, 9.26894

Mødested
Ulvedalsvej 46, 7470 Karup J, Danmark